Hviezdoslavova 519/10, Praha 11 Háje

Něco málo o mně

Jarmila Mastejová

„To, co nejvíce ovlivňuje naše zdraví, fungování těla a celkovou vitalitu nejsou lékaři, ani léky, které nám předepisují, ale jsou to především účinky naší stravy a životního stylu.“

K výživě mě přivedla smutná zkušenost z rodiny. Maminka onemocněla jednou z nejzákeřnějších nemocí, na jejímž vzniku i prognóze právě výživa sehrává významnou roli.

V té době jsem zoufale hledala jakoukoliv informaci, která by mě pomohla ulehčit maminčiny poslední dny života. Těch rad, co a jak jíst pro takto nemocné pacienty bylo zejména na internetu bezpočet.  Rozeznat ale mezi nimi ty, které jsou smysluplné od těch ostatních, bylo nad mé síly. V oblasti výživy jsem byla naprostý laik, chybělo mně vzdělání, jež by mně poskytlo kvalifikované vodítko, jak informace třídit a pracovat s nimi. Tápala jsem, byla jsem bezradná a tehdy poprvé jsem začala uvažovat o změně ve svém profesním životě.

Maminka zemřela a já jsem svou myšlenku začala realizovat. Od žurnalistiky a kultury jsem zběhla a vrhla se na studium výživy a jejího dopadu na lidský života. Ani jeden jediný den jsem toho nelitovala. Naopak. Teprve nyní, kdy pomáhám lidem změnit svůj život, prožívám něco, co jsem až dosud postrádala. 

Totiž to, že má práce má smysl a že je to víc než peníze a kariéra.